fbpx
28/05/2020 Tiiu Lausmaa “Õhkõrnad narratiivid”

Tiiu Lausmaa “Õhkõrnad narratiivid”

“Õhkõrnad narratiivid” kajastab Tiiu Lausmaa hiliseimat loomingut, mis tegeleb narratiivse mõtlemise ja pildi omavaheliste seostega.

Näitusel eksponeeritud joonistused tõlgendavad meedia kujutisi, mis tõejärgsel ajastul levivad üha väiksemate fragmentidena ja võivad igal hetkel kasutuks osutuda. Vaatajale jäävad omavahel lõdvalt seotud tükid lugudest, mis ei sobitu omavahel kokku ja kärisevad õmblustest. 

Lugude jutustamine on lahutamatu osa inimese teadvusest ja seeläbi kujundatakse oma tõekspidamisi ja identiteeti. Seal, kus sisemine narratiiv on kulunud üha õhukesemaks ning muutunud üha raskemini usutavaks võib sageli esile tõusta segadus ja isoleeritus. Näitus tõstatab küsimused kas minu lugu on olemas või mitte? Kas on olemas viis kuidas hoida tasakaalu lugude jutustamise ja mitte jutustamise vahel, uskumise ja mitteuskumise vahel?

Kunstnik on veendunud et ühiskonnas toimimiseks ja suhtlemiseks on lugude jutustamine hädavajalik. Tiiu Lausmaa joonistused jutustavad kunstniku enda narratiivi, suhteldes vaatajaga värvide, fragmentide ja joonte kaudu. Vaatajale olulise paindlikkuse säilitamiseks on kunstnik oma töödesse jätnud mõtlemisruumi, mis lubab kujutistel omavahel uudsetel ja ootamatutel viisidel toimida.

Tiiu Lausmaa on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia maali eriala ja ta on osalenud mitmetel grupinäitustel, muuhulgas Vent Space galeriis, Draakoni galeriis ja Uue Kunsti Muuseumis.

Näitus on avatud: 25.05.2020 – 21.06.2020
Näituse avamine 3.06.202 kell 18.00

Galerii on avatud:
Mai T-L 10-17.00
Juuni E-P 10-20.00

Näituse avamise külastamisel palume kinni pidada Kultuuriministeeriumi ja Vabariigi Valitsuse poolt kehtestatud nõuetest: palume arvestada 2+2 reegliga, pidada kinni hügieeninõuetest ja desinfitseerida käsi.

Tiiu Lausmaa kunstnikuvestlus 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.