SIIM HANIKAT “Ampluaa”

SIIM HANIKAT “Ampluaa”

Staapli 3 galeriis avatakse Siim Hanikati isikunäitus “Ampluaa”, mis avab kunstniku loomeprotsesside ja tulemuste tagamaid.


Kunstnik kirjeldab: “Amplu.aa – tegevusala, -ulatus. Eesmärk on jõuda positsiooni, kus oleks näha, mis on need õpitud oskused, mida suudan talletada eri vahenditega eri pindadele. Näituse tööd on eri stiilides väga minimalistlikust pliiatsi joonistustest kuni ekspressiivsete maalideni, kuid nad on kuidagi kõik omavahel seotud ühe kindla värvi või ideega. Soovisin panna end ka proovile, et ei kulutaks töö tegemise peale enam kui kuute tundi. Käesoleval näitusel eksponeeritavate tööde õhustik on krokiilik, kuid samas eksponeeritakse neid viimistletud pindadel.”

“Ampluaa” näitusel eksponeeritud tööd on ekspressiivsed, värvikirevad ja mitmekülgsed. Enamasti naisfiguure kujutavad tööd on erinevates loomeprotsessi etappides olevad kunstniku katsetused mitmesuguste materjalide ja vahenditega, mis varieeruvad pliiatsijoonistusest graffitini.Siim on õppinud Eesti Kunstiadadeemia avatud akadeemias ja Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituudis. Ta eksponeerinud oma töid Eesti Pangas, Butterfly Lounge’s ja Noortekohvikus.

Näituse avamisel toimub kunstniku performance, kus kunstniku käe all valmib ette valmistatud lõuendi peale kunstitöö. Valminud töö on võimalik endale võita, lunastades pileti.
Lisainfo loosis osalemisest avamisel.

Näituse avamine 5.05 kell 17.30-20.00
Näituse periood 5.05 – 5.06.2022
Facebook
Siim Hanikat

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga