PHILIP RASKIN  “Moods, Mists and Tides” maali performance

PHILIP RASKIN “Moods, Mists and Tides” maali performance

Philip Raskin “Tujud, udud ja tõusud” maali performance.

Laupäeval, 11. juunil algusega kell 14.00, toimub Staapli 3 galeriis Šoti maalikunstniku Philip Raskini maali performance.

Šoti kaasaegsel kunstimaastikul tuntust kogunud Philip Raskin sätib end sisse molberti ees ja demostreerib külastajatele oma maalitehnikaid. Ürituse jooksul eksponeeritakse galeriis Philipi originaaltöid ja signeeritud reproduktsioone.

Philipi looming on inspireeritud tujukast Šoti ilmastikust ning keskendub enamasti maastike ja meremaastikele. Oskuslik akrüülvärvi kasutamine täies ulatuses lubab tal oma maalidele luua nii meediumi akvarelliliku kui ka volüümsemaid impasto efekte. Nende kahe tehnika koostöös tekivad lõuendile Šoti maatike tekstuurid, mis annavad edasi tõetruu Šoti looduse omapära ja olemuse.

Raskin sündis 1947. aastal Glasgowis ja õppis 60ndatel Glasgow Kunstikoolis. Tema õpingud jäid aga isa ootamatu surma tõttu pooleli ning Philip asus töötama kaubandusmaailma. Järgmised 35 aastat ta pintslit kätte ei võtnud. Peale molberti taha naasmist töötas ta välja ainulaadse ja äratuntava maali käekirja, mis oskuslikult talletab valgust. Oskus, mis kas teadlikult või mitte, kõnetab vaatajat.

Philip Raskin elab Strathavenis, Šotimaal ja tal on aja jooksul tekkinud lojaalsed kollektsionäärid. Philip eksponeerib oma töid regulaarselt Londonis, Hong Kongis ja Singapuris. Tema kunsti ja piiratud kogusega reproduktsioone müüakse mitmetes Suurbritannia hinnatud galeriides.

Üritus toimub 11.06.2022 kell 14.00
Facebook

Staapli 3-114, Noblessner, Põhja-Tallinn

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga