fbpx
NATALJA TUNCAY “Igas naises on saladus”

NATALJA TUNCAY “Igas naises on saladus”

Alates 7. aprillist on Staapli 3 galeriis avatud Natalja Tuncay isikunäitus “Igas naises on saladus”, mis käsitleb naiselikkuse kujundeid ja sellele erinevaid vaatenurkasid.

Näitus “Igas naises on saladus” annab kunstnikule võimaluse jagada oma mõtteid vaatajaga ja eksponeerida töid, mis jutustavad erinevaid lugusid tõsistest, lõbusatest, mõtlikest, romantilistest, intrigeerivatest ja paljudest teistest naistest. Neis kõigis on midagi, mis neid ühendab – igas sellises naises on mõistatus. Nende ilu, naiselikkuse ja võlu saladus.

Kunstnik leiab, et naise ilu on olnud kui vankumatu arusaam, mis on meieni jõudnud läbi aastatuhandete ning pole sugugi oma mõtet kaotanud, vaid vastupidi on omandanud veel rohkem vorme, erisusi ja unikaalseid jooni. Iga nõrgema soo esindaja on kangelanna, liider, jumaliku alge duaalne esindaja, tarkuse allikas ja oma elu mõtte looja. Naiselik duaalsus on elus mütoloogia, mida on füüsiliselt tunda ja millele saab kaasa elada. Ka iga näitusel eksponeeritud pilt on olemuselt eraldi jutustus ja annab edasi naiseliku ilu arusaama tundelsisust, vaimsust, romantikat ning ka tagasihoidlikkust.

Natalja Tuncay on Eesti kunstnik. Kunstnikuks olemine on Natalja pere traditsioon ja maalikunsti põhitõed sai ta oma vanaisalt, kes oli meremaalija ja kes mõjutas kunstnikku kõige enam. Natalja Tuncay loometee on viinud ta Tallinna, Helsingi, Istanbuli ja Peterburi, kus teda paelus linnade kultuuriline ja ajalooline ilu. Natalja Tuncay maalimaailm on üllatavalt mitmekesine ja lahke. Tema maalid ja pintslid on ühtviisi edukad erinevates maaližanrites linnamaastikust natüürmordini ja portreed. Natalja töid on erakogudes Eestis, Euroopas ja USA-s.

Näituse periood 7.04.-1.05.2022 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.