fbpx
10/07/2020 MARIA SIDLJAREVITŠ             E N T E R  T H E  V O I D

MARIA SIDLJAREVITŠ  E N T E R  T H E  V O I D

Kolmapäeval, 15.07 algusega kell 17.30 avatakse Staapli 3 galeriis Maria Sidljarevitši näitus “Enter the Void”.

Maria Sidljarevitši näitus “Enter the Void” on inspireeritud jaapani kultuurist ja kajastab kunstniku hiliseimat loomingut, mis uurib narratiivi mitmetähenduslikkust ja kättesaamatust.

Näitusel eksponeeritud õlimaalid ja tušši joonistused põhinevad leitud vintage piltidel, mis on loodud piltide kujundeid maalides, kollažides või digitaalselt manipuleerides. Maria tööd asetsevad reaalsuse ja paranoia, metafoori ja võimalikkuse vahelises maailmas. Oma kunstipraktikas uurib ta tähenduse ja tõlgenduse vahelist kaugust ja seda, kuidas sellise vahemaa olemasolu välistab igasugused definitsioonid.

“Olen loonud neid maale intuitiivselt. Aluseks võtsin internetist juhuslikult leitud jaapani tüdrukute pildid, kelle näod mind kõnetasid. Minu jaoks on jaapani kultuur paeluv, salapärane ja ehtne ning selle traditsioone on läbi sajandite on hoolikalt hoitud. Nende tüdrukute nägudes avaneb mulle loodusjõud ja mõistetamatu sügavus. Nad on justkui ajamere peegeldus, mis on tardunud oma liikumatuses.”

Maria Sidljarevitš on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia maali eriala magistriõppe 2014. aastal. Samal aastal Tallinna linnagaleriis toimunud isiknäitus “You broke my life” oli osa kunstniku magistritööst, mis tegeles Sidljarevitš isikliku mälu teemadega, taaselustades talle omases naivistlik-ekspressionistlikus maalilaadis mälupilte minevikust. Maria Sidljarevitš on näitustel osalenud alates 2008. aastast, ta on Eesti Kunstnike Liidu liige ja aastatel 2015-2017 oli ta Eesti maalikunstnike liidu juhatuse esinaine.

Maria Sidljarevitši kunstnikuvestlus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.