LOLA TEHVER “Naiselik ürgne vägi”

LOLA TEHVER “Naiselik ürgne vägi”

Neljapäeval, 14.07 kell 17.30 avatakse Staapli 3 galeriis Lola Tehveri isikunäitus “Naiselik ürgne vägi”. Värvikirevad näitusetööd käsitlevad naiseks olemise ja naise sisemise väe temaatikaid.

Kunstnik kirjeldab: Näituse kontseptsioon sündis sügisese pimeduse ja kaamose saabudes. Siiani olin kujutanud hästi värviküllaseid naisfiguure ning vahel ka iseennast. See kõik tuli kuidagi väga loomulikult minu enda seest. Nüüd tahtsin maalida naise sisemist väelist maailma. Naised tajuvad maailma sügavamalt ja ürgsemalt kui mehed. Naine on suuteline oma kehas väge tajuma ja just sel põhjusel on ta ilmutuslik. See ongi saladus, mille me alati unustame – naistel on jõud, mis on loomupäraselt meie sees.

Lola Tehveri julgetes ja värvirohketes teostes on läbivateks temaatikateks naiseks olemise vorm, arengutee, naisenergia teadlik kasutamine ja naise seksuaalsus.

Lola Tehver on õppinud Tartu Ülikoolis vene ja slaavi filoloogiat ning meedia ja reklaami erialal. Tehver õppis klassikalist maalikunsti EKA avatud akadeemias. Ta on osalenud mitmel rahvusvahelisel grupinäitusel, näiteks Veneetsias (2014) ja Soomes (2020). Alates 2016. aastast on Lola osalenud mitmetel grupi- ja isikunäitustel Eestis, tema teoseid leidub paljudes erakogudes. Lola Tehver on Eesti Maalikunstnike Liidu liige.

Näituse avamine 14.07 kell 17.30-20.00
Näituse periood 14.07.-14.08.2022

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga