23/08/2021 KRISTI KANGILASKI “Roosa Laama”

KRISTI KANGILASKI “Roosa Laama”

12. augustil 2021 algusega kell 17.30 avatakse Staapli 3 galeriis Kristi Kangilaski näitus “Roosa laama”. 

“Roosa laama” näitusel eksponeeritud illustratsioonid on puhkepäeviti maalitud teosed, mis kujutavad peaasjalikult inimesi jõudehetkel. Oma olemuselt viitab näituse pealkiri nii töödel kujutatavale kui ka kunstniku enda loomeprotsessile.

“Kui kogu tööelu on koondununud ekraanile, on olukorra tasakaalustamiseks hädasti midagi ette võtta vaja. Teha mõnd „päris“ tegevust. Mõni kopsib kuuris, teine pistab aias näpud mulda ja kolmas maalib. Maalib niisama. Selleks, et saaks pintsliga värvi võtta ja seda lõuendile kanda. Maalib inspireerituna mõnest toredast hetkest, mis silma jäi või maalib hoopis mingi koosluse, mis tore tundub, aga mida arvatavasti elus ette ei tule. Ei mõtle eriti midagi. Vaatab, et värv on ilus. Või noh, mõtleb, et elus tuleb teha ikka neid asju, mis meele rõõmsaks teevad. Ja mitte liiga palju muretseda.” (Kristi Kangilaski)

Lummavad näitusetööd kajastavad igapäevaseid situatsioone, mida Kristi Kangilaski on kujutanud stiliseeritud ja endale meelepärases värvigammas.

Kristi Kangilaski on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia graafika eriala 2013. aastal ja on peamiselt töötanud illustraatori ja raamatukujundajana. Lisaks illustreerimis- ja kujundustööle õpetab ta 2014.aastast Viljandi kunstikoolis ja alates 2020. aastast on ta Viljandi linnakunstnik. Kristi on osalenud näitustel Eestis, Itaalias, Lätis, Poolas, Saksamaal, Slovakkias, Soomes, Ungaris, Valgevenes, Venemaal ja Ühendkuningriigis. Kristi Kangilaski on Eesti Kujundusgraafikute Liidu liige.


Näituse avamine: 25.08.2021 at 17.30-20.00
Näituse periood 25.08.-26.09.2021

Facebook

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga