fbpx
14/09/2020 KATRINA KOLK “Spec-tacle / Vaate-mäng”

KATRINA KOLK “Spec-tacle / Vaate-mäng”

Kolmapäeval, 16. septembril algusega kell 17.30 avatakse Staapli 3 galeriis Katrina Kolki isikunäitus “Spec-tacle / Vaate-mäng”.

“Spec-tacle/ Vaate-mäng” on vaateline ja mänguline kogum kunstniku visuaalsetest mõttekäikudest, hübriidsetest sümbolitest ja mudelitest, mille aluseks on info üleküllus ja nendest tulenevad abstraktsed mõtted ja tunded.

“Paljude maalide aluseks on isiklikult kogetu, mida püüan mängu teel asetada hübriidsesse info konteksti. Tihti on mäng just see, mis aitab tegutseda ja välja selgitada tõe või tegelikkuse segaduse keskel või tekkinud segadusega hakkama saada. Tihti on hirmuäratav vaadelda kuivõrd palju võib uus info meis hirmu tekitada. Uue pandeemilise maailma keskmes on just mäng see, mis aitab vaadelda tekkinud infosegaduse teisi tahke ja hirmu keskel optimismi leida. See on nagu muinasjutt või show, teine reaalsus, kus vabadus saab oma värvi ja stiili mängu teel. Nii saab kogu olemusest “vaate(-)mäng””.

Katrina Kolk on mitmekülgne maalikunstnik, kes ekspresiivse-intuitiivse lähenemisega loob oma kunstipraktikas erinevate meediumite kaudu abstraktseid ja figuratiivseid töid. Katrina intuitiivne looming on isiklik, uuriv ja kontseptuaalne ning tema maalikeelt võib vaadelda kui kunstniku kõnet omaenda loominguga.

Katrina on lõpetanud Kõrgema Kunstikooli Pallas maali- ja maalingute restaureerimise disaini erialal, vabade kunstide magistrikraadi Eesti Kunstiakadeemias, ja täiendanud end Castilla- La Mancha ülikoolis Hispaanias, Porto Ülikoolis Portugalis ning osalenud tänavakunstnikuna mitmetes projektides välismaal.

Näituse avamine: 16.09.2020 at 17.30-20.00
Näituse periood 16.09.-18.10.2020

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.