fbpx
KATRIN VALGEMÄE “16 ümmargust printsessi”

KATRIN VALGEMÄE “16 ümmargust printsessi”

Teisipäeval, 19. oktoobril algusega kell 17.30 avatakse Staapli 3 galeriis Katrin Valgemäe näitus “16 ümmargust printsessi”. 

Klassikalist maalikunstitehnikat popkunsti, kitši ja campiga vürtsitav Katrin Valgemäe “16 ÜMMARGUST PRINTSESSI” on illusioon Hans Christian Anderseni muinasjutust “Printsess Herneteral”, millega põlvkonnad naisi on üles kasvanud. Muinasjutt tõotatud printsist valgel hobusel ja pruutkleidi vahukooretordist libastub kummastavaks popurriiks iroonilise ilmega naistest, kes justkui ei tea, mida pahupidi pööratud muinasjutuga (st tegelikkusega) peale hakata. Võiks arvata, et uue põlvkonna eneseteadlikud, feminismist läbi imbunud 21. sajandi “tüdrukud” on sellele “muinasjutule” lühikese lõpu teinud, kuid selfie-ajastu ekraaniirve tõendab sootuks vastupidist. Kas kaasaja liialdatud enesekesksusest hüpnotiseeritud mina-perspektiiv on zombilik metamorfoos puruks rebitud lubadusest?

Katrin Valgemäe on vabakutseline kunstnik, kes elab ja töötab Tallinnas. Valgemäe on õppinud Eesti Kunstiakadeemias maali ja keraamikat ning täiendanud ennast Läti Kunstiakadeemias maali erialal. 

Näituse avamine: 19.10.2021 kell 17.30-20.00
Näituse periood 19.10.-14.11.2021

Facebook
www.katrinvalgemae.com

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.