fbpx
24/08/2020 HENRIK HÜRDEN “Ühe kilu lugu”

HENRIK HÜRDEN “Ühe kilu lugu”

26. augustil 2020 algusega kell 17.30 avatakse Staapli 3 galeriis Henrik Hürdeni isikunäitus “Ühe kilu lugu”.

Näitus Ühe kilu lugu” koosneb kaheksast akrüülmaalist, millel enamasti must-valgelt ja fotoreastlikult maalitud kilu on kujutatud erinevates situatsioonides ja erinevates une seisundites.

“Rohkem kui pool aastat tagasi panin Saaremaal oma vanemaid külastades hommikusöögi lauas tähele üht klaasist vürtsikilu purki mille kaanel oli silt must-valge kiluga. Profiilis rustikaalselt kujutatud kala tekitas minus tunde, et ta ei jäta mind veel rahule ka peale hommikusöögi lauast lahkumist. Ma vaatlesin seda kala kujutist pikalt ja vajusin tõsise näoga justkui hüpnoosi. Hiljem nägin mitmel ööl unes seda kilu seismas/ujumas silmitsi erinevate kummaliste seikluste ees ning ka need unenäod olid must-valged. Meenutades kala purki ja unenägusid sündis idee jutustada ühe kilu lugu. Selles loos on kilu oma enda unenägude kangelane.” (Henrik Hürden) 

Henrik Hürdenit inspireerivad tehnilised ja mehaanilised objektid ja detailid, müütilised jutustused ja loodus.Tema akrüülmaalidel on tihti müstiline või ebatavaline atmosfäär, tardunud ja talletatud hetked, mille kunstnik teatraalsuse kaudu vaatajani toob. Need ärgitatavad märkama hetke efemeersust ja suunavad vaataja tähelepanu detailidele.

Henrik on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia stsenograafia eriala ja on näidanud oma töid nii isiku kui grupinäitustel Telliskivi Loomelinnakus, Staapli 3 galeriis, Maaeluministeeriumis ning Cocodrillo Pizzerias Nautica Shopping Centeris.

Näituse avamine: 26.08.2020 at 17.30
Näituse periood 26.08.-23.09.2020

info@staapliart.ee
www.facebook.com/createdbyhenrikhyrden 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.