HENRIK HÜRDEN “Paiga vaim”

HENRIK HÜRDEN “Paiga vaim”

Neljapäeval, 5. mail algusega kell 17.30, avatakse Staapli 3 galeriis Henrik Hürdeni isikunäitus “Paiga Vaim”, mis mõtiskleb erinevate paikade kehastamise üle.

Henrik Hürdeni loomingut ja näituse töid kirjeldab müstiline ebamaisus või ajatus, millest kumab hetke jäätunud atmosfäär.

Kunstnik kirjeldab: “Näitus “Paiga vaim” on minu inspiratsiooni ja ideede saamise lugu, mis annab aimu millises rütmis minu mõttekäigud töötavad ning kuidas toimub nende teostamine. Teatud kohad on seal tajutava vaimu poolest niivõrd tugeva võnkega, et ma tajun paiga vaimu ka siis, kui paik ise on pöördumatult muutunud või peaaegu hävinenud. Need on üheltpoolt minu mälestused, kuid minu maailmas on nendel paikadel veel mingisugused kehastused või näod, mis minuga vahel suhtlevad jättes kustumatu mulje ning mõjutades mu loomingut.”

Henrikule meeldib mängida kompositsioonide ja taustadega, et kõik tunduks samaaegselt nii realistlik kui ebamaine. Reaalsuse piiridega mängimine aitab kunstnikul rõhutada ja vaatajal leida detaile, mis toetavad maali sügavamat sõnumit. Akrüülvärvid, kollaaz ja erinevaid pritsimistehnikaid loovad värvi, vormid ja kujundid – realism seguneb abstratktsiooniga.

Henrik on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia stsenograafia eriala ja on näidanud oma töid nii isiku kui grupinäitustel Telliskivi Loomelinnakus, Staapli 3 galeriis, ArtDepoo galerii ja Maaeluministeeriumis.

Näituse avamine 5.05 kell 17.30-20.00
Näituse periood 5.05 – 5.06.2022
Facebook
Henrik Hürden

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga