fbpx
17/03/2022 ALIIS SINISALU “Ilu valus, valu ilus”

ALIIS SINISALU “Ilu valus, valu ilus”

Neljapäeval, 24. märtsil kell 17.30 avatakse Staapli 3 galeriis Aliis Sinisalu fotonäitus “Ilu valus, valu ilus”, mis käsitleb ängi, valu ja melanhoolsust läbi ilusa, pehme, fantaasiaküllase ja sürreaalse visuaali.

Näitusel exponeeritud fotodel figureerivad erinevad naismuusad. Fotograaf leiab, et naised on justkui ideaalsed lõuendid, millele oma erivarjunditega fantaasiat vormida. Kuigi standardeeritult võiks naine olla õrn, ilus ning korralik, püüab fotograaf feminiinse kujundi abil pigem näidata ehedamat inimolemust.

2020. aasta “koroonakevadel” sai alguse projekt “Imedemaa”, kus justkui vääramatul jõul tulid kokku ilus ja valus. “Imedemaa” seeria aitas kaootilises perioodis oma tunnetega silmitsi seista, neid aktsepteerida ja kunsti abil ellu äratada. Selle temaatika on Aliis edasi arendanud ühtseks tervikuks ja viited “koroonakevadele” või muudele reaalsetele sündmustele jäävad siiski peidetud alatooniks ning vaataja saab ise siduda killukesi fotodel meie ümber toimuvaga.

Fotonäitusel “Ilu valus, valu ilus” eksponeeritud tööd kajastavad fotograafi isikliku kogemuse kaudu arusaama, et on inimlik eksisteerida erinevate tunnetega ja leida selles kõiges oma võlu. Aliis tõdeb, et on oluline positiivset võimendada, negatiivset aga kogeda ja minna lasta, kuid igal juhul nende mõlemaga sõbralikult eksisteerida.

Aliis on tegelenud fotokunstiga 2015. aastast kui otsustas soetada endale esimese peegelkaamera. Looduse jäädvustamine viis fotograafi fantaasiani ja “põõsad” asendusid erinevate naismuusadega. Aliis Sinisalu ise nimetab end sürreaalse ilu avastajaks ja loojaks, kes läbi kaamera ja Photoshopi loob sürreaalseid ja unikaalseid maailmaid.

Näituse avamine: 24.03.2022 kell 17.30-20.00
Näituse periood 24.03.-24.04.2022
Facebook

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.